Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběhy našich členů - Kristýna

30. 9. 2014

O vstupu do Českého červeného kříže jsem uvažovala už na základní škole. Nicméně jsem věděla pouze o oblastním spolku ČČK v Karviná a tak se mi nechtělo pouštět do složitějších akcí, už jen to cestování mě děsilo.

Když se ale v roce 2012 na Moravskoslezském hradě konala akce - Hrad žije první pomocí. Práce ČČK mě tak nadchla, že jsem si vyhledala všechny informace podruhé, až najednou skoro zázrakem se mi podařilo zjistit, že v Orlové má ČČK malou místní skupinu. Pamatuji si to jako dnes, kdy jsem vyhledala webové stránky a v sekci kontakty chvíli váhám, jestli napsat na uvedený mail. Zda se mi vůbec ozvou, ale dnes musím říct, že toho rozhodně nelituji.

Tenkrát mi na mail odpověděl jednatel Michal Tkáč, který s radostí odepsal na všechny mé dotazy a v příloze poslal i přihlášku, kdybych tedy ke křižákům, (jak vždy říká) chtěla vstoupit. Vše jsem znovu zvážila (i když moc nebylo co) přihlášku vytiskla, vypsala, oskenovala a poslala. O pár měsíců později se konala VALNÁ HROMADA - sraz už mazáků, kde se jedná o rozpočtu, akcích a nových členech. Poté co jsem o sobě řekla pár né příliš obratných vět, zaplatila členský příspěvek, jsem se definitivně stala hrdým členem Českého červeného kříže, ke kterému jsem postupem času přitáhla i několik svých přátel, spolužáků a malý kousek rodiny.

No a dnes? Sloužím zdravotnické dozory a získávám ještě více zkušeností nejen z oblasti první pomoci, ale i z oblasti komunikace s lidmi, kdy také poznávám jejich příběhy a životní osudy.

Do budoucna je mým cílem vstup do Humanitární jednotky, která mi ještě více umožní dělat to, co mě baví a být zároveň tam, kde je mě potřeba.

Kristýna Pechová