Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rescue Marathon 2014

29. 10. 2014

O víkendových dnech 26. - 28. září 2014 se v Kostelci u Heřmanova Městce uskutečnilo jedno z největších cvičení dobrovolných zdravotníků v České republice, tedy 5. ročník RESCUE MARATHON. Kromě družstev z ČČK se akce účastnily i jednotky místních dobrovolných hasičů a kolegové ze Slovenska. Mezi týmy Českého červeného kříže byl i tým z Karviné a jeho součástí u náš orlovský člen.

Náročné cvičení mělo za úkol prověřit fyzickou a psychickou odolnost zasahujících, spolupráci v týmu, stejně tak jejich praktické znalosti a dovednosti v oblasti první pomoci, přednemocniční péče a psychosociální intervence, tedy schopnost vlídné a klidné komunikace se zraněnými a jejich příbuznými, jehož účelem je ulehčit po psychické stránce.

V pozdních nočních hodinách z pátku na sobotu proběhly dvě simulace - hromadné poranění v blízkém lese, kde došlo k sesuvu půdy a srážka "ekoaktivistů" se svými odpůrci v areálu ubytoven. Po velmi krátkém spánku čekal následující sobotní den na každý zasahující tým cca 25 kilometrový pochod se 17 prověřovacími stanovišti. Celý pochod i s řešením situací trval 12 hodin. Mezi simulacemi bylo tonutí, pokus o sebevraždu skokem z výšky, žilní i tepenné krvácení, zlomeniny, bezvědomí, epilepsie,poranění páteře, popáleniny, znásilnění 12 leté dívky místním farářem, autonehoda a mnoho mnoho dalších.

Po skončení hlavní části cvičení následovaly noční workshopy (spolupráce a činnost při pátrání v terénu, psychohygiena a sebeobrana zdravotníka). Nedělní ráno pak patřilo probouzení z euforie a celkovému zhodnocení akce.

Při závěrečném hodnocení, i když se nejednalo o soutěž, byl tým Humanitární jednotky ČČK Karviná zmíněn za kvalitní řešení některých stanovišť. Toto je nám důkazem, že naší členové jsou schopni poskytnout kvalitní první pomoc i ve stresových situacích.

V rámci celé akce jsme si odnesli tuny zkušeností a mnoho nových přátel.

Celou fotodokumentaci naleznete ve Fotoalbu

 

1795256_1533490710200518_4420455747118027582_o.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Rescue Marathon 2014