Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledáme pohotové zachránce zraněného muže, ze dne 20.09.2014!

25. 9. 2014

Dobrý den,

v sobotu, 20. září, těsně po 23. hodině, byli naši zdravotníci navracející se ze zdravotnické asistence na Dnu města Orlová osloveni posádkou proj...íždějícího auta, že na blízké zastávce STS leží zakrvácený pán a že tam s ním někdo je. Neváhali jsme a nechali se odvézt na místo. Po příjezdu jsme zjistili, že se jedná o staršího silně zakrváceného muže, který si po pádu ošklivě prořízl levou líci naskrz skleněnými střepy. Pána jsme si převzali a poskytli první pomoc do příjezdu Záchranné zdravotní služby, které jsme pána následně předali.

Na místě události byli přítomní 3 muži. Dva středního věku s osobním automobilem, kteří podle jejich slov jeli do práce, pána si všimli a kteří volali ZZS. Zastavili svým vozidlem za místem události a zapnuli výstražná světla. Poskytli raněnému tričko k zastavení krvácení.

Dále tam byl mladší muž, který se zraněným komunikoval, podpíral mu hlavu a improvizoval igelitovou taškou, aby nepřišel do kontaktu s krví.

Tímto bychom chtěli za celou Místní skupinu Českého červeného kříže v Orlové těmto lidem poděkovat za jejich pomoc a příkladnou reakci. Za to, že nebyli lhostejní a situaci nebagatelizovali stylem: To je ňáký vožrala... Také bychom rádi poděkovali páru v autě, kteří nás oslovili a odvezli ke zraněnému.

 

Vážíme si Vás.

Byli bychom rádi, kdyby se tito lidé ozvali a kontaktovali nás. Kontakty naleznou na těchto webových stránkách. Přesto ale budeme rádi, kdyby se k nim dostalo poděkování alespoň touto cestou.Michal Tkáč, jednatel MS ČČK Orlová